Kwas azelainowy

Kwas azelainowy, występujący naturalnie w ziarnach zbóż, wykazuje wielokierunkowe i niezwykle skuteczne działanie na trudne do wyleczenia schorzenia skórne.

Przede wszystkim podkreśla się jego niewątpliwe działanie w leczeniu problemów skóry trądzikowej. Posiada on silne właściwości o działaniu bakteriostatycznym i bakteriobójczym, zarówno w stosunku do bakterii beztlenowych, jak i tlenowych. Udowodniono, że w rezultacie 2-3 miesięcznej terapii 20% kwasem azelainowym dochodzi do zmniejszenia bakteryjnej kolonizacji mieszków włosowych w ponad 97%. Jego dużą zaletą pozostaje fakt, że w przypadku długotrwałego stosowania nie zwiększa on odporności bakterii na swoje działanie, jak to ma miejsce w przypadku kuracji antybiotykowych.

Ponadto wykazuje on działanie przeciwzaskórnikowe przyczyniając się do normalizacji procesów końcowej keratynizacji mieszków włosowych.

Kwas azelainowy zalecany jest również w kuracji skóry atopowej, skłonnej do podrażnień, dzięki swoim silnym właściwościom przeciwzapalnym. Ma on wpływ na zahamowanie produkcji i eliminację wolnych rodników w skórze, będących nośnikami procesów zapalnych.

Najwcześniej zbadaną zaletą kwasu azelainowego są jego właściwości wybielające, Wykazuje on zdolność hamowania tyrozynazy pełniącej rolę kluczowego enzymu w procesie melanogenezy, stosuje się go w leczeniu ostudy i przebarwień pozapalnych.

Znajduje on również zastosowanie w leczeniu skóry skłonnej do rumienia, a także zapalnego i niezapalnego trądziku różowatego, skóry wrażliwej i płytko unaczynionej. Będzie doskonałą kuracją skóry łuszczycowej i ze skłonnością do zapalenia mieszków włosowych.

Stosowany przez nas kwas azelainowy zawiera dodatkowo 2% wyciąg z ostropestu plamistego zawierajacy sylimarynę. Flawonoid ten działa przeciwzapalnie i antyoksydacyjnie, likwiduje rumień i stany zapalne.

Peeling chemiczny zaleca się wykonywać dwa razy do roku, najlepiej wiosną i jesienią, w serii 4-6 zabiegów. W przypadku poważnych zmian można wykonać do 12 zabiegów w serii. Może być stosowany przez cały rok.

Słowa kluczowe

botoks łódź, botox łódź, fraksel łódź, fraxel łódź, likwidacja zmarszczek, likwidacja zmarszczek łódź, medycyna estetyczna łódź, mezoterapia łódź, rozjaśnianie przebarwień, rozjaśnianie przebarwień łódź, usuwanie blizn, usuwanie blizn łódź
Facebook